Капсульний гардероб: що це таке і як його зібрати самостійно

Капсульний гардероб: що це таке і як його зібрати самостійно

Вчимося складати капсули на будь-які випадки життя

Один із способів побудувати свій “гардероб мрії” — це використати під час його формування капсульний підхід. Він допоможе тобі не купувати зайвого та завжди виглядати стильно, незалежно від того, чим ти займаєшся. 

Що таке капсула?

Капсула — це певний набір речей, котрий включає взуття, сумки та інші аксесуари, які ти можеш використати в різних життєвих ситуаціях. Речі з капсули комбінуються між собою за призначенням, кольорами та стилем.

Як скласти актуальний капсульний гардероб дівчині 

По-перше, визначити всі ситуації, в яких тобі доводиться бувати протягом життя: робота, навчання, посиденьки з подругами в кафе, прогулянки з сім'єю на свіжому повітрі, заняття спортом, святкові заходи, походи в кіно чи театр, відпустка.

 

По-друге, намалювати схематично, яку приблизну частину часу займає кожна життєва ситуація. Ці вправи допоможуть тобі побачити, які сфери життя у тебе переважають, і, відповідно, зрозуміти, з яких капсул тобі слід почати формувати гардероб.

Запам’ятай ці 5 правил капсульного гардеробу:

Кожна капсула складається з 4-5 верхів і 2-3 низів. Починати формування капсули краще з низів (брюки, спідниці) і взуття. До низів додаються поєднувані з ними верхи (сорочки, топи, блузи, светри). І вже на основі цих зібраних образів підбираються аксесуари (сумки, рукавички, пояси, шарфи, прикраси).

Під кожен сезон складається окрема капсула, але існують міжсезонні речі, які можуть переходити з однієї капсули в іншу. Наприклад, базові футболки, трикотажні реглани чи світшоти, що будуть актуальні цілий рік.

У капсулу включаються як базові (універсальні, прості за кроєм, кольором, фасоном), так і акцентні речі (цікаві, незвичайного крою, яскравих кольорів). При цьому базових речей має бути більше, так як їх простіше поєднувати один з одним і з акцентними речами.

Кількість речей в капсулі залежить від того, яку частку займає певна сфера у твоєму житті. Якщо ти щодня працюєш в офісі з діловим дрес-кодом, то в робочій капсулі може бути двадцять речей, а от для походів в театр і на звані вечері, які з тобою трапляються не щодня, буде достатньо капсули з восьми речей.

Всі “верхи” і “низи” з капсули повинні бути різноплановими. Це дозволить тобі скласти велику кількість не схожих один на одного комплектів. Це означає, що не потрібно купувати дві пари синіх джинсів чи пару однакових спортивних штанів. 

На практиці побудова капсули може виглядати так: визнач, для якої ситуації тобі потрібна капсула. Розпиши характеристики, які повинні відповідати цій капсулі (комфорт, температурний режим речей, натуральність тканин, кольорова палітра). Обери основну річ капсули — низ. Підбери під нього 3-4 верхи. 

Наприклад, літня капсула в основному, включає в себе одяг для відпочинку. Це різноманітні майки, футболки, топи, спідниці, шорти, сукні, сарафани, купальники. Саме влітку ми сміливо додаємо в свої образи яскраві кольори, для прикладу, яскраво-жовту чи ніжно-лілову футболку Mashsh. А от основою літньої капсули від Mashsh легко стануть вільні сірі шорти з широкою резинкою на талії чи широкі брюки з віскози. 

Як ти зрозуміла, капсульний підхід пропонує безліч різноманітних комплектів при мінімумі необхідних речей — це робить твій шопінг зручнішим і бюджетнішим. А ще, маючи капсули на всі випадки життя, ти завжди легко зможеш вибрати з декількох варіантів комплект, який найбільше пасує твоєму сьогоднішньому настрою.


Стара публікація Новий запис

Залишити коментар

Будь ласка, зверніть увагу, що коментарі будуть затверджені до їх публікації.